از میوه خشک گلابی برای صافی مو استفاده می شود

از خاورمیانه، این میوه خشک گلابی از طریق یونان به ایتالیا گسترش یافت و در آنجا بخش عمده ای از رژیم غذایی شد. رومیان باستان کشمش را در مقادیر فوق العاده و در تمام سطوح جامعه مصرف می کردند.

از جمله آن را به عنوان بخش اصلی وعده های غذایی رایج خود، همراه با زیتون و میوه های تازه. نان های کشمشی برای صبحانه رایج بود و همراه با غلات، حبوبات و شیرهای پرورشی آن مصرف می شد.

کشمش آنقدر ارزشمند بود که از قلمرو غذا فراتر رفت و به پاداش ورزشکاران موفق و همچنین ارز مبادله ای ممتاز تبدیل شد.

داشتن میوه های خشک در روم باستان ضروری بود، زیرا این دستورالعمل ها برای خانه داران در حدود 100 سال قبل از میلاد می گوید: “او باید مقداری غذای پخته برای شما و خدمتکاران داشته باشد.

او باید مرغ های زیادی داشته باشد و تخم مرغ فراوان داشته باشد. او باید یک غذای پخته داشته باشد. انبار بزرگی از گلابی خشک، سورب، انجیر، کشمش، سوپ در موسیر، گلابی و انگور کنسرو شده و به همچنین باید انگورهای کنسرو شده را در تفاله انگور و در گلدان های دفن شده در زمین و همچنین آجیل پرینستین تازه در خاک نگهداری کند.

به همین ترتیب، و بِه‌های اسکانتی در کوزه‌ها، و میوه‌های دیگر که معمولاً نگهداری می‌شوند، و نیز میوه‌های وحشی، همه‌ی این‌ها را باید هر سال با جدیت دور نگه دارد.

انجیر نیز در روم بسیار محبوب بود. انجیر خشک به نان اضافه می شد و بخش عمده ای از غذای زمستانی مردم روستا را تشکیل می داد.

آنها را با ادویه هایی مانند زیره، انیسون و دانه های رازیانه یا کنجد برشته می مالیدند و در برگ های انجیر پیچیده و در کوزه ها نگهداری می کردند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.